Віртуальний інформаційний простір на основі інтернет-технологій – важливий тренд сьогодення. Інтерактивне обладнання надає безліч можливостей для обміну текстом, звуком, зображеннями та анімацією. 

В установах культури така техніка підтримує двосторонню комунікацію, яка руйнує стереотипи, мотивує одержувачів інформації діяти та забезпечує зворотний зв'язок. Інтерактивні мультимедійні технології дають змогу швидко розібратися в найважливіших питаннях, стимулюючи мозок і пам'ять. 

У цій статті ви дізнаєтеся, які види інтерактивного обладнання існують, як можна його використовувати в установах культури і яка користь від нього.

Різновиди інтерактивних технологій

У сфері культури використовуються кілька видів спецобладнання з програмним забезпеченням, розробленим під нього. Ми розглянемо основні, які зустрічаються найчастіше. Сюди належать сенсорна панель, інформаційний кіоск, інтерактивна підлога і мультитач-стіл. Під інтерактивним обладнанням може матися на увазі цілий комплекс різноманітної апаратури.

Інтерактивна мультимедійна панель – це апаратний пристрій, в якому поєднано повноцінний ПК і сенсорний дисплей. Панель дає змогу переміщати курсор по екрану за допомогою пальця. Це обладнання монтують на стіну або розміщують на мобільній стійці.

Сенсорний стіл мультитач – великий екран, розташований горизонтально і здатний транслювати на стільниці медіафайли. Інтерактивний стіл працює аналогічно великому планшету, але з тією перевагою, що контентом можуть керувати кілька людей одночасно.

Інформаційний сенсорний кіоск – програмно-апаратний комплекс вертикальної конструкції, що працює автономно. У ньому також поєднані комп'ютер і сенсорний екран для відображення інформації.

Інтерактивна сенсорна підлога – це підлогова мультимедійна проєкція, що «оживає», коли в зону її дії потрапляє людина. Розумна система, яка складається з камери, датчиків руху, проєктора, комп'ютера і ПЗ, безпосередньо взаємодіє з об'єктом. 

Чому варто купити інтерактивне обладнання в музей?

У свідомості багатьох із нас міцно вкоренилася асоціація «музей – це запорошена старовина». І немає тут, здавалося б, місця сучасним технологіям. Однак така думка є хибною. Світ культури визнає необхідність цифровізації, де найголовнішим правилом є підхід «коротко, цікаво і по справі».

Інтеграція інтерактивних технологій у музеї дає змогу вирішити кілька важливих завдань:

•    Розширити можливості експозиції. Наприклад, показати у віртуальному форматі експонати, які наживо з тієї чи іншої причини показати неможливо. Якщо використовувати інтерактивне обладнання, великі розміри об'єктів не стануть перешкодою в організації виставки. Віртуальна експозиція може бути практично нескінченною.

•    Зробити експозицію такою, що запам'ятовується. Сенсорне інтерактивне обладнання, яке передає в різній формі інформацію (відеоролики, аудіо, біографії, тематичні статті, 3D-макети експонатів, анімаційні файли тощо), дасть змогу додати враження в сприйняття відвідувачем потоку нових знань. Величезне значення має візуалізація. Проведені кілька років тому дослідження засвідчили, що візуальне подання інформації призводить до швидшого й ефективнішого сприйняття та запам'ятовування даних, ніж текстовий або усний виклад. Наприклад, через три доби після того, як людина отримала в усній формі інформацію, вона зазвичай пам'ятає не більше 10% від неї. Однак за допомогою візуалізації ефективність запам'ятовування піднімається до рівня 65%. Безумовно, документальний фільм кращий за банальну розповідь.

•    Здійснювати комунікацію з відвідувачами. Що робити, якщо ви прийшли з дитиною в музей, а вільного екскурсовода немає? Чекати цілу годину, поки звільниться гід? Чи, може, скористатися мультиобладнанням і самостійно дізнатися інформацію про виставкові об'єкти?  Із сучасним сенсорним обладнанням це зробити буде просто, оскільки принцип керування інтерактивним кіоском, панеллю або столом той самий, що й у звичайного смартфона. 

•    Просувати заклад і залучати відвідувачів. За допомогою мультимедійного обладнання музей може анонсувати наступні експозиції, розповідати про інші цікаві заходи, рекламувати сувенірну продукцію тощо. Впровадження сучасних технологій сприяє збільшенню престижу закладу, особливо в очах молодої аудиторії.

Використання інтерактивного обладнання залежно від тематики експозицій

Застосовувати інтерактивні технології в музеях можна двома способами:

•    безпосередньо в музейних інсталяціях;
•    окремо від експозицій, створюючи так звані «зони занурення».

Перший спосіб особливо актуальний буде в музеях науково-технічного формату або в музейно-інформаційних центрах. Наприклад, у музеї авіації інтерактивне обладнання дасть змогу відвідувачам наочно познайомитися з усіма модифікаціями літального апарата, а також роздивитися тривимірні зображення різних його деталей, дізнатися історію створення та випробувань. Впровадження сучасних технологій у саму експозицію, безсумнівно, додасть їй видовищності та захопливості.

Другий спосіб більш доречний буде в художніх музеях, картинних галереях і на виставках цінних предметів мистецтв, де основна увага відвідувача зосереджена на експонаті. Щоб не відволікати від споглядання, інтерактивні куточки можна створювати віддалено від експозиції – у спеціально обладнаному комфортному місці. Це може бути музейний кінозал із диванчиками перед екраном, ігрова зона для дитячої аудиторії з підлоговою проєкцією чи сенсорним столиком, що пропонує завдання для групи, або куточок з інформаційним сенсорним кіоском, на дисплеї якого відвідувач зможе переглянути інформацію про предмет, що його зацікавив.

Інтерактивні рішення для бібліотек

Сучасні бібліотеки теж переходять на цифровий формат і пропонують відвідувачам інноваційний підхід до пошуку інформації – за допомогою сенсорних екранів. Це має знизити навантаження на співробітників бібліотеки, скоротити час очікування в чергах і поліпшити якість обслуговування відвідувачів. Скажіть «ні» застарілим бібліотечним карткам!

Три ключові завдання, які допоможуть вирішувати кіоски самообслуговування в бібліотеках:

•    Швидкий пошук: термінал підкаже, на якій полиці знаходиться потрібна книга.
•    Перегляд списку книжок у режимі реального часу: за жанром, категоріями, ключовими словами та доступністю.
•    Каталог мультимедійних файлів: цифрова бібліотека може надавати інформацію не тільки про книжки, а й про документальні фільми, інтерв'ю та інший контент.

Інтерактивне обладнання в театрах і кінотеатрах

Професійні сенсорні кіоски самообслуговування та сенсорні панелі стають важливим елементом сучасного театру. На дисплеї пристрою можна відображати репертуар театру, анонси фільмів, розклад сеансів, відгуки глядачів і рецензії в реальному часі, відповіді на поширені запитання. 

За допомогою кіоску самообслуговування відвідувач, минаючи чергу до каси, зможе дізнатися, яка ціна на квиток і скільки залишилося вільних місць, а також, власне, забронювати квиток. 

Підприємці, які вирішили купити сенсорний термінал для кінотеатру (театру), отримують таку вигоду:

•    спрощення рутинних дій, як-от консультування клієнтів, відповіді на запитання;
•    надання важливої інформації у видовищній і доступній формі;
•    звільнення часу співробітників для виконання інших завдань;
•    відсутність багатолюдних черг і зведення до мінімуму контакту «людина-людина», що сприяє безпеці відвідувачів;
•    постійне оновлення контенту, що не потребує додаткових інвестицій, на відміну від роздруківки паперових афіш;
•    привернення уваги клієнтів: якщо кінотеатр, наприклад, розташований у великому ТРЦ, та ще й на верхньому поверсі, встановлення кількох сенсорних кіосків у різних місцях центру, зокрема в холі, допоможе привернути увагу тих відвідувачів, які хочуть відпочити і шукають розваги;
•    збільшення прибутку: анімовані повідомлення на дисплеях обладнання можуть стимулювати продажі, повідомляючи про попереднє бронювання, ексклюзивні майбутні прем'єри, рекламні акції на квитки або програми лояльності;
•    задоволення запитів відвідувачів: за умови чудового сервісу і відсутності черг клієнт задоволений, а якщо задоволений – повертається знову і знову.

Підбиваючи підсумки, зазначимо!

Відвідуючи ті чи інші культурні простори, люди шукають позитивних емоцій, динаміки та вражень. Все це і більше того можуть надати інтерактивні рішення від компанії INTBOARD. 

Щоб дізнатися більше про кожен вид пристроїв, перегляньте каталог інтерактивного фірмового обладнання Інтборд на нашому сайті. Зв'яжіться з нами, і ми допоможемо підібрати техніку під ваші персональні запити.