Українська компанія INTBOARD™, що випускає інтерактивні панелі та сенсорні дошки для школи, розробила власне програмне забезпечення «Intboard Space» («Intboard Простір»). Вчителям, які використовують інтерактивне обладнання бренду для проведення уроків, цей комплекс програм надає доступ до мультимедійних матеріалів з усього світу.
Власне, йдеться про інформаційну онлайн-платформу, на якій з різних джерел зібрані, впорядковані та подані в зручному форматі сервіси та програми – як у бібліотеці. До того ж каталог онлайн-ресурсів постійно оновлюється. Використовуючи їх, викладачі, навіть ті, що не мають спеціальної підготовки з роботи з інтерактивною панеллю, можуть створювати яскравіші та цікавіші дітям презентації навчального матеріалу.
«Intboard Простір» – користь для вчителя
Вирішується проблема недостатньої кількості підручників
Навіть зараз деякі школи стикаються з нестачею підручників, що пов'язано з нещодавніми змінами освітньої програми, які відбулися доволі швидко, і не було часу підготувати всі навчальні матеріали. Звісно, інтерактивна дошка дає змогу використовувати електронні версії підручників, проте їх теж потрібно шукати в Мережі – у правильній редакції, затверджені МОН. Програмне забезпечення «Intboard Простір» позбавляє вчителів необхідності витрачати години на пошуки потрібного матеріалу в Інтернеті. Та й звичайними підручниками сучасних дітей навряд чи зацікавиш. Погодьтеся, що сьогодні потрібен новий, нешаблонний підхід до організації уроків.
Спрощено пошук потрібної програми
Часто програми мають іноземні назви, і не завжди зрозуміло, для чого вони призначені. Щоб розібратися, чи підходить той чи інший сервіс для конкретного завдання, під час самостійних пошуків у Мережі зазвичай доводиться запускати його, заходити, витрачати час на ознайомлення.
Так от – фахівці INTBOARD уже виконали цю рутинну роботу, структурувавши матеріал у каталозі «Сервіси» за кількома категоріями: математика, географія, біологія, астрономія, історія, хімія, фізика, іноземні мови, природознавство, тестування, інформатика, 3D-моделювання, музика, інклюзія, презентації, загальні дисципліни. Останній розділ правильніше було б назвати універсальним, оскільки ним можуть скористатися викладачі будь-якого предмета. Також до універсальних категорій можна віднести і розділ тестування, який створювався для проведення опитувань з будь-якої дисципліни.
Щоб ознайомитися з базовими функціональними особливостями кожного сервісу в межах платформи «Intboard Простір», відкривати всі вкладки не обов'язково. Про цей нюанс програмісти INTBOARD теж подбали. Досить навести курсор на іконку сервісу, і відобразиться коротка інформація про нього.
Завжди доступ до свіжого контенту
Кожні два місяці до бібліотеки додаються приблизно два нові сервіси. А в уже наявних програмах актуалізується інформація. Іншими словами, якщо десь з'являється новий інструмент, користувачі «Intboard Простір» обов'язково отримають до нього доступ.
Немає необхідності платити з власної кишені
за придбання потрібних програм
Почнемо з того, що інформаційний портал «Intboard Space» встановлюється на обладнання INTBOARD безоплатно та містить у собі понад вісім десятків безоплатних ліцензійних сервісів для проведення уроків, використання готового контенту та обміну інформацією – з візуальною наочністю (таблиці, графіки, схеми тощо), підтримкою відео та аудіо. Безплатно і без будь-яких обмежень за часом можна переглядати контент для уроку, створений за допомогою «Intboard Простір», через хмарне сховище Google Drive.
Оновлення медіакаталогу «Intboard Space» для інтерактивної панелі або смарт-дошки здійснюється в режимі онлайн і теж безкоштовно – з безстроковим терміном ліцензії. Оновлюватися програма буде самостійно, якщо активувати опцію автоматичного оновлення.
Алгоритми роботи з «Intboard Простір» освоїти легко –
компанія подбала про максимальну поінформованість вчителя
Простота роботи з обладнанням – насправді ключовий фактор у шкільних буднях, оскільки вчителю потрібно не лише самому опанувати навички роботи з інтерактивною дошкою, а й навчити цьому дітей.
У будь-який час на інтерактивну панель або сенсорну шкільну дошку можна встановити програмне забезпечення «Intboard Space». У розділі «Завантаження» надається можливість ознайомитися з інструкціями щодо роботи з базовим ПЗ, яке додається до конкретного виду інтерактивного обладнання. Також тут можна завантажити за посиланням інструкції та за потреби їх роздрукувати.
Зокрема, каталог розділу «Завантаження» містить інструкції до трьох базових програм для різних моделей мультимедійних дощок:
- Intboard Touch Space;
- Intboard Easy Start;
- Intboard Draw View.
Для зручності користувачів у медіабібліотеці «Intboard Space» передбачено вкладку «Контакти», що забезпечує цілодобовий зворотний зв'язок із виробником.
Відвідавши розділ «Вебінари», можна ознайомитися з анонсом безоплатних онлайн-семінарів, що розкривають різноманітні аспекти в роботі вчителя з обладнанням Інтборд, наприклад: принципи роботи з контентом у режимі малювання/написання від руки, інфографіка в освітньому процесі, дистанційна освіта, перетворення навчального матеріалу на ігрову форму тощо.
У розділі «Пропозиції» виробник викладає коротку інформацію про свою продукцію для середньої та старшої школи, а також дитячих садочків і початкових класів. До речі, дізнатися більше про інтерактивні панелі, дошки та столики Intboard ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину, який є офіційним партнером українського бренду.
З важливого зазначимо, що медіабібліотека «Intboard Space» сумісна як зі старшими, так і з новими версіями операційної системи Windows від Microsoft. Доступ до її каталогу гарантовано з будь-якого пристрою, що працює на базі Windows.
Медіабібліотека відкриває перед учителем широкі горизонти
для підвищення продуктивності освітнього процесу
У поміч вчителю щодо створення інтерактивних завдань програма надає зручні шаблони та інструменти. Можна вводити такі елементи завдань, як варіанти відповіді, підказки, виділення кольором. У разі активації таймера з'являється можливість проводити між учнями змагання.
ПЗ для інтерактивної дошки підтримує різні шрифти та наукові символи, розпізнає геометричні форми, підходить для роботи з 3D-графікою. Користувачі можуть вибирати різні фони, графічні фрагменти та об'єкти. Використовуючи базові робочі інструменти ПЗ інтерактивної дошки/панелі, можна змінювати об'єкти: пересувати їх на екрані, повертати, зменшувати та збільшувати масштаб, робити прозорими, копіювати тощо.
Оскільки програма «Intboard Space» легко інтегрується в роботу різних популярних програм зі створення текстів, таблиць і малюнків від інших виробників, як-от Word, Excel, Power Point, Paint, Adobe Acrobat, на інтерактивній дошці можна писати, перетворювати текстові нотатки в друкований формат, а також зберігати їх у цифровому форматі безпосередньо всередині зазначених програм. Крім того, створені файли можна конвертувати у формати JPG або PDF.
До переліченого важливо додати, що інтерактивні завдання підтримують технологію MultiTouch із 40 дотиками до екрана (для інтерактивних панелей) та 10 дотиками (для дощок), а також можливістю одночасної роботи з екраном кількох людей.
З використанням базових інструментів ПЗ передбачена можливість транслювати відеоуроки. Один із таких інструментів – це запис екрана. Вчителям надається можливість записати екран, чи то весь робочий стіл, чи то вибрану зону, чи то вибране віконце, і створити відео у форматі AVI або MOV. Поверх відео можна робити нотатки, а також обводити потрібні фрагменти.
Щоб не було нудно – додатковий інструментарій
для різнопланових креативних уроків
Потрібна вікторина чи кросворд? Це можна реалізувати буквально за 5 хвилин, використовуючи сервіс для дидактичних ігор StadyStack. А якщо є задумка створити разом з учнями інтерактивний комікс, нехай і за абсолютної відсутності навичок малювання, до послуг вчителя такий цікавий веб-інструмент, як Pixton. Він дає змогу «склеювати» кадри коміксу з використанням аватарів, фонів, тексту та тем.
Для уроків географії медіабібліотека «Intboard Space» пропонує онлайн-сервіс Windyty, що розроблений для візуалізації різноманітних погодних явищ (морські течії, потоки вітру, опади, тиск, температура тощо) та прогнозування погоди.
На уроках анатомії чудовою підмогою вчителю стане 3D-програма BioDigital Human, яка в повному тривимірному форматі візуалізує модель людського тіла.
Вчителю математики користуватися готовими графіками або створювати власні допоможе освітня платформа Desmos, що працює онлайн – без скачування. Це не просто графічний калькулятор для побудови графіків, як багато хто думає. У нього закладено широкий функціонал – наприклад, робота з дробами, тригонометричні опції, швидкі обчислення для отримання статистичних даних, теорія ймовірності з розподілами, створення діаграм, таблиць і багато іншого.
Обов'язково згадаємо програму Phet, створену для викладачів з природничих дисциплін у середній та старшій школі. Цей ресурс виручить учителя в тих ситуаціях, коли потрібно пояснити дітям різні складні явища та процеси, будову тих чи інших об'єктів, проте під рукою немає необхідного обладнання або заняття проводяться дистанційно. Особливо корисним у школі буде симулятор PhET IS, що містить понад півтори сотні симуляцій з хімії, фізики, математики, біології та географії. Він дає змогу не лише здійснювати демонстрацію якихось процесів/явищ, а й ставити завдання учням з моделювання та дослідження цих процесів.
Використовуючи в класі інтерактивну панель, можна навіть пояснювати дітям, як надавати першу домедичну допомогу та поводитися в небезпечних ситуаціях, – за допомогою сервісу «Змінотворець», наприклад.
Важливо згадати розділ Corinth3d, який додався до каталогу інформаційного порталу порівняно недавно і присвячений 3D-моделям. Це бібліотека всередині бібліотеки, яка, за словами розробника сервісу, є найбільшим у світі – понад 1,5 тисячі – візуальним каталогом науково підтверджених тривимірних моделей, відео та анімованих картинок, орієнтованих на вчителів 1-9 класів.
Контент тут також структурований за категоріями, причому навіть тем культури і палеонтології торкнулися розробники сервісу. Використання 3D-моделей з опцією розвороту на 360° та картинок, які можна збільшувати до мікроскопічного відтворення, дає змогу вчителю подавати навчальний матеріал надзвичайно інформативно. З переваг програми відзначимо її здатність працювати без інтернету і не лише на інтерактивних дошках, а й на ПК та планшетах. Вихід у Мережу потрібен сервісу Corinth3d лише під час встановлення та оновлення.
Командна робота в класі з використанням персональних ПК
Програма «Intboard Space» підтримує підключення планшетних ПК з Windows, які учні можуть використовувати під час роботи з інтерактивними завданнями. Вчителю таке під'єднання пристроїв допоможе проводити опитування та тестування. Причому запитання можна формулювати по-різному: з відповідями так/ні, з вибором кількох варіантів відповіді, з короткою відповіддю або викладом своєї думки. Підсумки роботи учнів з персональними пристроями в режимі реального часу відображаються на великому екрані сенсорної дошки – з можливістю інтеграції картинки або тексту.
Щодо внесення в урок ігрових моментів відзначимо дуже цікаву навчальну платформу Kahoot. Вона призначена для групових занять. На загальному інтерактивному екрані виводяться по одному запитання. Учасники гри відповідають на них на своїх пристроях і за кожну правильну відповідь отримують бали. Наприкінці вікторини на дошці висвічуються результати: скільки балів кожен учасник набрав під час гри.

Встановлення програмного забезпечення
на комп'ютер користувача
Крок №1
Завантажте з сайту виробника або іншого довіреного джерела дистрибутив ПЗ – файл «Intboard Prostir.exe».
Крок №2
Запустіть встановлення, двічі клацнувши по файлу.
Крок №3
Дотримуйтесь інструкцій, які відображатимуться на екрані.
Крок №4
Дочекайтеся встановлення файлу. На цьому етапі, перед виконанням дій, що вимагають прав адміністратора, «Менеджер контролю облікових записів» у Windows може запросити від користувача підтвердження.
Крок №5
Коли встановлення файлу завершиться, запустіть програму «Intboard Простір», натиснувши на ярлик на робочому столі.