Впровадження інтерактивних технологій у школах робить освітній процес привабливішим для учнів. Вчитель може використати більше матеріалів, щоб представити учням тему уроку набагато цікавіше та захопливіше.
Технологія, яку варто згадати першою, оскільки вона стає дуже популярною в школах, – це інтерактивні дошки з білим сенсорним дисплеєм. Поступово вони витісняють звичайні шкільні дошки для письма крейдою або спеціальним грифелем.
Також дедалі частіше застосовуються сьогодні великі інтерактивні панелі для школи, які надають набагато більші можливості для подачі, вивчення та освоєння найрізноманітнішого контенту. Водночас ці сучасні пристрої винятково прості в установці, використанні та обслуговуванні.
Багато клієнтів, які вперше знайомляться з інтерактивним обладнанням, запитують нас: чим відрізняються сенсорні дошки від панелей? У цій статті ми спробуємо пояснити, яка специфіка кожного виду апаратури. Якщо ви плануєте обладнати шкільний клас інтерактивною новинкою, сподіваємося, що викладений матеріал допоможе зробити правильний вибір.
Особливості інтерактивної дошки
Ключова відмінність дошки від панелі полягає в тому, що відображення контенту на дошці можливе тільки під час роботи в парі з проєктором. Отже, фізична дошка виступає як проєкційна поверхня. Дошки Intboard, зокрема, мають матове керамічне покриття, яке робить письмо плавним і запобігає відблискам. Екран дошки не має власного підсвічування, на відміну від панелі. Яскравість зображень залежить від можливостей і правильного налаштування проєктора.
Щоб інтерактивна дошка запрацювала, необхідно під'єднати її до ПК (або ноутбука) та налаштувати спеціальне програмне забезпечення.
Дії користувача на дошці відстежують оптичні сенсори або ІЧ-датчики. Взаємодіяти з екраном можна маркером або спеціальною непрозорою указкою, які йдуть з дошкою в комплекті. Коли користувач торкається поверхні дошки, сенсори вловлюють сигнал, перетворюють його на цифровий код і передають на ПК, де відбувається обробка інформації.
Контент з ноутбука проєктується на екран. Можна в режимі реального часу переглядати відео, створювати таблиці, графіки, малювати, змінювати розмір зображень, вводити нові дані, робити примітки, виділяти ділянки тексту кольором тощо. Будь-який матеріал на дошці можна за командою зберегти на комп'ютері.
Порівняно з інтерактивними панелями, сенсорні дошки мають обмежені вбудовані можливості. Однак за допомогою інтерактивного ПЗ і додатків можна розширити список функцій для навчання та спільної роботи.
Інтерактивна панель – революція в освіті
Інтерактивні панелі, які також відомі як мультиборди, є самодостатніми пристроями. Для їхньої роботи встановлення проєктора і синхронізація з ПК не потрібні. Візуально це теж великі сенсорні дисплеї, хоча переважно вони поступаються за розмірами дошкам.
Дисплеї реагують на торкання, даючи змогу одночасно кільком користувачам безпосередньо взаємодіяти з відображуваним контентом. Технологія сенсора може використовуватися різна: як ємнісна, так й інфрачервона. На відміну від дошки, інтерактивна панель може обійтися без спеціальних предметів (указки, стилуса) – для керування достатньо торкання пальцем. Хоча, якщо зручно, цілком можна використовувати в роботі і стилус.
В основі інтерактивних панелей зазвичай РК- або світлодіодний екран з мінімальною роздільною здатністю 1080р або Full HD. Завдяки цьому зображення виходить яскравим і має живі, природні кольори. На відміну від дощок, якість зображень на панелі не залежить від положення проєктора, тому спотворення виключені.
Сучасні екрани оснащуються високотехнологічним загартованим склом з антивідблисковим покриттям, завдяки чому на моніторі за різного освітлення, зокрема на яскравому світлі, і під будь-яким кутом відображається чітка картинка. І не обов'язково затемнювати приміщення, як того вимагає зазвичай проєктор.
Працює панель інтерактивна на власній вбудованій системі ПЗ: Android або Windows. Кнопка ввімкнення монітора розташована на самій панелі. Взаємодія з обладнанням здійснюється через програми та застосунки, які завантажені на пристрій. Принцип роботи простий. Будь-який користувач, хто працював з гаджетами на базі Android або Windows (а це практично кожен з нас), швидко розбереться, що до чого.
Численні порти на панелі дають змогу під'єднувати до неї додаткові пристрої, як-от карта пам'яті, флеш-накопичувач, інтернет-кабель або USB-провід. Можливе підключення Інтернету до обладнання бездротовим способом.
Як і дошка, мультимедійна панель живиться від мережі, тому абсолютно мобільною її не назвеш. І все ж переміщати її набагато простіше, ніж дошку. Оскільки немає супровідного обладнання, не потрібно буде під час переміщення панелі заново під'єднувати проєктор і комп'ютер, а також налаштовувати проєкцію, щоб отримати якісне зображення (у випадку з дошками положення проєктора вкрай важливе, адже найменший зсув проєктора вліво/вправо може призводити до викривлень).
Панель попереднього налаштування не потребує. Вона завжди готова до роботи. Тільки потрібно апаратуру встановити. Тут можливі варіанти: і на стіну можна повісити дисплей, до того ж допускається невеликий нахил (монтажний настінний кронштейн йде в комплекті), і на пересувну стійку поставити. Під будь-яким ракурсом це обладнання дасть якісне зображення.
Отже, що вибрати для школи – інтерактивну дошку чи панель?
Якщо орієнтуватися на вартість, то купити інтерактивну дошку з проєктором буде, безумовно, дешевше. Однак за своїми можливостями дошки поступаються інтерактивним дисплеям. І менш зручні вони в експлуатації, оскільки мають багато нюансів, розв'язання яких (калібрування проєктора, наприклад) деколи буває неможливим або складним без залучення фахівця. Тому, якщо бюджет дозволяє, рекомендуємо купити інтерактивну панель для школи.
У будь-якому разі, яким би не був ваш вибір, усі пристрої в нашому інтернет-магазині Intboard є якісним мультимедійним обладнанням, яке обов'язково сертифіковане і відповідає необхідним стандартам. Бренд Intboard піклується про свою репутацію, тому висока надійність гарантована.